Baza firm:
Wpisz miejscowość w której chcesz szukać firmy, produkty, usługi.
2021-06-02 www.wnetrza.org
Określeniem Make to Order (MTO) oznacza się produkty tworzone zgodnie z indywidualnymi potrzebami zamawiających;...
Określeniem Make to Order (MTO) oznacza się produkty tworzone zgodnie z indywidualnymi potrzebami zamawiających; ich produkcja rozpoczyna się w momencie złożenia zamówienia. W ten sposób powstaje coraz większa gama wyrobów. Jednym z nich są dębowe podłogi marki Chapel Parket, które dla polskich odbiorców są tworzone w ten sposób od dwóch dekad. Każda z nich jest inna: dokładnie tak jak osoba, która zleca jej wytworzenie. Liczba dostępnych możliwości jest imponująca!

Chapel Parket Polskafot. Chapel Parket Polska

Gdy sięgniemy po słownik synonimów, pod hasłem „indywidualny” znajdziemy m.in. słowa „osobisty”, „jednostkowy” oraz „własny”. Określenia te oddają ideę stojącą za produktami typu MTO. Zamawiający ma pełną kontrolę nad finalnym produktem, przez co może cieszyć się poczuciem unikalności.

W produkcji typu MTS (Make to Stock) wyroby powstają na zapas. Zupełnie inaczej jest w przypadku indywidualnych zamówień (MTO, Make do Order). Tu nie mamy do czynienia z magazynem gotowych wyrobów, z pośród których wybieramy ten, który jest najbliższy potrzebom czy też wyobrażeniom. Produkt powstaje dopiero po złożeniu zlecenia określającego jego cechy charakterystyczne.

Dobrym tego przykładem są dębowe podłogi Chapel Parket.

- Marka umożliwia inwestorowi stworzenie produktu od podstaw. To on decyduje o wszystkich cechach podłogi: począwszy od rodzaju użytego materiału (lity/warstwowy), elementu (deski/klepki/kasetony) oraz selekcji drewna, poprzez rozmiar, sposób wykończenia, na mikrofazie i kolorze skończywszy. Każda cecha, nawet detal, powstają wg potrzeb i indywidualnych zapatrywań inwestora – mówi ekspert marki Chapel Parket, Sebastian Kos.

Zaletą rozwiązania jest nie tylko poczucie kontroli nad produktem, ale i świadomość posiadania unikalnego produktu. To szczególnie ważne w przypadku specyficznych potrzeb, wymagających nietypowych metod. Możliwość stworzenia własnego produktu daje jednocześnie ogromne pole do twórczej pracy i realizacji nawet najbardziej śmiałych wizji.

Jak wygląda to w praktyce marki Chapel Parket? Nazwa ta staje się synonimem stylizowanych podłóg, które powstają z nowego surowca, ale przywodzą na myśl wiekowe drewno. Marka słynie nie tylko z postarzanego materiału, ale także możliwości realizacji bardzo nietypowych zamówień takich jak: dębowy podjazd dla wózków osób niepełnosprawnych, dwubarwne podłogi, klepki w ponadstandardowych rozmiarach lub deski w identycznych wymiarach. Takie specjalne zamówienia (spoza regularnego cennika) wymagają czasu i dodatkowej pracy rzemieślników, ale rezultaty ich prac mówią same za siebie.

- Możliwości marki to ponad 50 odcieni do wyboru, 4 selekcje drewna, deski w szerokości od 85 mm nawet aż do 385 mm, 3 rodzaje klepek, 10 wzorów kasetonów, 6 sposobów wykończenia drewna. Łącznie pozwala to stworzyć ponad 60 tys. różnorodnych produktów – wylicza na koniec ekspert marki.

Autor: Autor: Adventure Media
Tagi: podłoga dębowa, Chapel Parket, MTO, Make do order
Reklama:
 
Polecane artykuły:
Drzwi w nowym systemie Aluprof - rozszerzenie oferty MB-79N
17 czerwiec 2021 2021-06-17 www.wnetrza.org

Producent rozszerza ofertę produktów, które są odpowiedzią na wymagania WT 2021....

Minimalizm z industrialną nutą w podwarszawskim Józefosławiu
11 czerwiec 2021 2021-06-11 www.wnetrza.org

Nowoczesny, loftowy, pełen odważnych rozwiązań… Tak można opisać dom w Józefosławiu, w którym...

Make do order, czyli dębowa podłoga na indywidualne zamówienie
02 czerwiec 2021 2021-06-02 www.wnetrza.org

Określeniem Make to Order (MTO) oznacza się produkty tworzone zgodnie z indywidualnymi potrzebami zamawiających;...

Maksymalizm w najlepszym wydaniu. Ceramika Paradyż prezentuje serię Monumental w wielkim formacie!
02 czerwiec 2021 2021-06-02 www.wnetrza.org

Płytki wielkoformatowe na stałe zagościły we wnętrzach, zdobywając serca profesjonalistów oraz...

Reklama:
 


Wszelkie prawa zastrzeżone © 2004-2021 Vertica Technologie Internetowe.